https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czy wybielanie zębów je niszczy?

Czy wybielanie zębów je niszczy?

Wiele osób zastanawia się nad odświeżeniem swojego uśmiechu poprzez wybielenie zębów. Przed podjęciem ostatecznej decyzji powstrzymują ich jednak negatywne opinie na temat wybielania zębów, które jakoby jest szkodliwe. Jak jest prawda?

Wybielanie na własną rękę może uszkodzić zęby

Aby wybielanie zębów było procesem bezpiecznym, warto je przeprowadzić w gabinecie dentystycznym. W internecie znajdziemy wiele różnorodnych sposobów na wybielanie zębów, jednak wiele z nich nie przyniesie oczekiwanego efektu, a nawet może zaszkodzić zębom. Warto choćby wymienić tu wybielanie zębów przy użyciu kurkumy – efekt może być odwrotny do zamierzonego, ponieważ kurkuma barwi zęby. W rezultacie zamiast cieszyć się białym uśmiechem będziemy kryć żółte zęby. Z domowych sposobów na wybielanie zębów z pewnością nie zaszkodzi nam wybielająca pasta do zębów i odpowiedni płyn do płukania ust, który wspomoże pastę. Jeżeli zależy nam na mocniejszym efekcie, wówczas lepiej jest skonsultować się ze stomatologiem.

Wybielanie w gabinecie dentystycznym

Sposobów na wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym jest wiele, więc ostateczną decyzję na temat najlepszej metody podejmuje lekarz w porozumieniu z pacjentem. Zęby można wybielić poprzez stosowanie specjalnych nakładek z preparatem wybielającym, a także poprzez naświetlanie specjalną lampą. Dentysta wybierze najbezpieczniejszą metodę, dopasowaną do naszych zębów. Warto jednak pamiętać, że to od nas zależy jak długo będzie utrzymywała się biel naszych zębów. Bezpośrednio po zabiegu należy stosować białą dietę, zaś później ograniczyć spożycie napojów i potraw, które barwią zęby.

Czy warto wybielać zęby? Jeżeli twoje zęby są zdrowe i zadbane, wówczas prawidłowo przeprowadzone wybielanie zębów z pewnością im nie zaszkodzi. Warto jednak w tej kwestii słuchać swojego stomatologa, który doradzi odpowiednie rozwiązanie.

 

Kontakt

Adres

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

ponidziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


    Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.