Botoks w medycynie estetycznej
Medycyna estetyczna cieszy się coraz większą popularnością. Duża ilość różnorodnych zabiegów pozwala na skorzystanie z rozwiązań, które jeszcze niedawno nie dla każdego były osiągalne. Dziś nikogo nie dziwi już korzystanie z rozwiązań, jakie daje nam medycyna estetyczna. Jedną z nich jest botoks.
Czym jest botoks?
Botoks jest toksyną, która jednak bezpiecznie stosowana jest w medycynie. Zawiera on oczyszczone białko, wytwarzane przez bakterię Clostridum botulinum. Początkowo botoks miał zastosowanie głównie w okulistyce i neurologii, jednak obecnie często stosowany jest w zabiegach medycyny estetycznej. Wiele osób z pewnością zastanawia się, jak działa toksyna botulinowa. Blokuje on wydzielanie acetylocholiny, czyli neuroprzekaźnika, powodując efekt relaksacji mięśnia. Dzięki przejściowemu charakterowi działania może być stosowany na zmarszczki mimiczne. Pamiętać jednak należy o tym, że botoks nie poprawi wyglądu skóry ani jej jędrności, dlatego warto także zadbać o odpowiednią kondycję skóry przez odpowiednie jej nawilżenie.
Kiedy warto rozważyć zastosowanie botoksu?
Toksyna botulinowa w medycynie estetycznej przede wszystkim jest kojarzona z wygładzeniem zmarszczek mimicznych, jednak stosowany jest także w leczeniu bruksizmu czy leczeniu nadpotliwości. Pamiętać należy o tym, że efekty zastosowania botoksu nie są widoczne od razu, a dopiero po kilku dniach. Pełny efekt zauważalny jest nawet po dwóch tygodniach. Korzystając z zabiegów zużyciem botoksu należy wybrać sprawdzony gabinet, który oferuje usługi lekarza, zajmującego się medycyną estetyczną. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że usługa zostanie wykonana prawidłowo.