5 powodów, dla których warto myć zęby

Codzienne mycie zębów powinno być naturalną czynnością higieniczną, taką jak mycie rąk po skorzystaniu z toalety czy też codzienna kąpiel. Dziś jednak potraktujemy temat poważnie i wymienimy 5 powodów, dla których warto regularnie myć zęby.

 

  1. Piękny uśmiech

Każdy lubi się uśmiechać! Cóż jednak może być gorszego od tego, kiedy chcielibyśmy roześmiać się pełną buzią,  a nasze zęby pozostawiają wiele do życzenia? Dzięki codziennej higienie jamy ustnej oraz regularnym wizytom u stomatologa nasze zęby będą piękne i zdrowe.

 

  1. Świeży oddech

Brzydki zapach z ust jest nieprzyjemny nie tylko dla naszego otoczenia, lecz także i dla nas. Codzienne, poranne mycie ust zapobiega rozwojowi brzydkiego zapachu z ust, przez co czujemy się świeżo i nie musimy się bać o zapach czego oddechu. Pamiętać także należy o wieczornym myciu zębów, by bakterie nie miały możliwości rozwijania się w naszych ustach w nocy.

 

  1. Zdrowie całego ciała

Zaniedbane zęby mają wpływ na całe nasze ciało. Nieleczona próchnica, wady zgryzu czy bruksizm mogą powodować inne dolegliwości, często niezwiązane nawet z jamą ustną. Z tego powodu warto zadbać o to, by nasze zęby były czyste i bez ubytków.

 

  1. Brak strachu przed dentystą

Wiele osób nie lubi wizyt u dentysty i strach przed wizytą ich paraliżuje. Dzięki zachowaniu czystości jamy ustnej wizyty można ograniczyć wizyty u dentysty, związane z borowaniem zębów, ponieważ mycie zębów to podstawowy sposób na to, by były one zdrowe.

 

  1. Lepsza odporność

Wiele bakterii i zarazków dostaje się do naszego organizmu przez jamę ustną. Regularna higiena jamy ustnej pozwala na ich usunięcie. Dla osiągnięcia pełnego efektu warto pamiętać także o oczyszczeniu języka, ponieważ w czasie mycia zębów często o nim zapominamy.